ELASTOMERİK REÇİNE SU YALITIMI

ELASTOMERİK REÇİNE SU YALITIMI

Elastomerik Reçine Esaslı Su Yalıtımı Elastomerik Reçine Esaslı Su İzolasyonu

 Su geçirmez kaplamalar genel olarak bağlayıcı türüne göre sınıflandırılır. Kaplamaya eklenen reçine malzemelerinin türü kaplama malzemesinin su geçirmezlik özelliklerini verir. Elastomerik Reçine Esaslı Su Yalıtım Malzemelerinde kullanılan reçineler nefes alma özelliğine sahiptir. Yüzeyden nem-buhar geçişinin, kaplama filminde kabarcıklara neden olmaksızın kaplamadan kaçmasına izin verirler. Bu, negatif rutubete maruz kalan alt kısımlarındaki yapım detayları için olumlu bir özelliktir. Epoksi boyalar gibi ısıyla sertleşen malzemeler nefes almaz. Negatif neme maruz kaldıklarında kabarmalar oluşacak veya bir alt tabakaya yapışmayacak buda su yalıtımını olumsuz yönde etkileyecektir.Elastomerik Reçine Esaslı Su Yalıtım ürünleri hacimce yaklaşık yüzde 50 katı madde ile akrilik reçinelerden üretilmektedir. Su yalıtım kaplamalarında kullanılan Elastomerik Reçine Esaslı Ürünlerin su geçirmez, esnek ve nefes alabilen bir tabaka üretmek için yeterli bir kuru film tabakası oluşabilmesi için belli kalınlıklarda uygulanması gerekir.Su Yalıtımı ve Su İzolasyonunu sağlayan ve elastik kaplamayı oluşturan bu kalınlıktır. kaplamaya esneklik katan reçineler veya plastikleştiriciler eklenir, böylece Elastomerik Reçine Esaslı kaplama adını alır.Elastomerik Reçine Esaslı  kaplamalar nispeten yumuşak malzemelerdir.Düzgün kaplama kalınlığı, uygulamanın ardından çatlak köprüsü ve termal hareket kabiliyetini sağlamak için kritik önem taşır.

 Elastomerik Reçine Esaslı Ürünlerin Özellikleri;

 *Uygulandığı yüzeylerde kuruyarak eksiz, su geçirimsiz ve elastik bir kaplama oluşturur.

 *Kaplama yüksek mekanik mukavemete sahiptir.

 *kuru ve az nemli yüzeylere uygulanır.

 *Yüksek çatlak köprüleme kapasitesine sahip olan su yalıtımı katmanının üzerine uygun bir yapıştırıcı ile fayans - seramik yapıştırılır.

 *Metal, plastik ve tahta gibi pek çok yüzeye mükemmel yapışır ve bu sayede zemin – su gideri – boru gibi geçişlerin eksiz yapılmasını mümkün kılar. 

Elastomerik Reçine Esaslı Ürünlerin Kullanım Alanları;

 *Brüt beton, şap ve sıva yüzeylere

 *Asbestli çimento ve çimento yonga levhaların üzerine

 *Alçıpan

 *Metal, cam, ahşap ve benzeri yüzeylere uygulanır.

 Özellikle ;

 *Banyo 

 *Mutfak

 *Oto yıkama alanları

 *Tuvalet

 *Duş kabini

 gibi alanların fayans altı su yalıtımında kullanılır.  


Garantili Su ve Isı Yalıtımı Hizmeti

%100 Müşteri Memnuniyeti